Zagadka Cloomber

GOTYCKI THRILLER.

Druga pozycja spod znaku grozy autorstwa Arthura Conan Doyle'a w serii Biblioteki Grozy. Tym razem wydany w roku 1889 gotycki thriller, opowiadający historię mieszkającego na odludziu generała Heatherstone'a. Niezrozumiałe wydarzenia relacjonuje zaręczony z jego córką John Fothergill. 

Generał zdaje się być prześladowany przez tajemnicze wypadki z odległej przeszłości sięgającej czasów służby w Indiach, które to coraz silniej daje o sobie znać rok w rok, wraz ze zbliżającym się dniem piątego października. Spisujący relację o tajemniczych wydarzeniach w tamtej posiadłości, młody John Fothergill West ma niełatwe zadanie, bo to, czego stanie się świadkiem, trudno mu będzie wyjaśnić w myśl praw natury…

ORIENTALNY MOTYW

Ilustracja powstała przy użyciu stalówki i czarnego tuszu, a sam pomysł pojawił się niemal z miejsca, gdy tylko skończyłem czytać ostatni akapit powieści. Więcej zdjęć w linkach poniżej:

PIERWSZE POLSKIE TŁUMACZENIE

Wydanie Biblioteki Grozy po raz kolejny prezentuje mniej znaną twarz Arthura Conan Doyle'a, mniej znanego z literatury grozy. Zagadkca Cloomber, jedna z pierwszych powieści w jego bogatym dorobku (zdradzająca podobieństwa do powstającego w tym samym czasie Studium w szkarłacie), po raz pierwszy pojawia się w polskim tłumaczeniu Aleksandry Wolnickiej.

OKŁADKI KSIĄŻKOWE

W mojej pracy projektowej wykorzystuję tradycyjną technikę rysunkową łączoną z grafiką cyfrową. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz okładki do e-booka, książki w miękkiej i twardej oprawie,  czy projektu z obwolutą, proponuję moje profesjonalne umiejętności, aby uczynić okładkę najbardziej efektowną i oddającą klimat Twojej książki.