Szalupy z “Glen Carrig”

MARYNISTYCZNA OPOWIEŚĆ GROZY.

Kolejny klasyk w Bibliotece Grozy C&T. Ta mrożąca krew w żyłach historia jest relacją Johna Winterstrawa. Był on jednym z rozbitków ze statku „Glen Carrig“, którzy musieli nie tylko stanąć oko w oko z Nieznanym, ale i stoczyć niejedną walkę z morskimi stworami przy użyciu karkołomnych forteli.

“Tak oto byliśmy w szalupach już pięć dni, przez cały ten czas nie dostrzegłszy ani skrawka lądu. Jednak rankiem szóstego dnia rozległ się okrzyk bosmana, dowodzącego łodzią, że daleko wedle bakburty jest coś, jakby ziemia — lecz to, co zobaczył, leżało tak nisko, że żaden nie potrafił dojrzeć, czy to w istocie ląd, czy jeno poranna mgła.”

MARYNISTYCZNA INSPIRACJA

Wrak statku zainspirowały nieco fantazyjne przedstawienia szesnasto- i siedemnastowieczne ryciny galeonów. Sporo czasu poświęciłem na wyszukiwanie autentycznej morskiej flory i fauny, jednak udało mi się przemycić trochę legendarnych wyobrażeń podmorskich bestii i potworów.  Ilustracja powstała w klasycznej technice, przy użyciu stalówki i czarnego tuszu.

PIERWSZE POLSKIE TŁUMACZENIE

Wydawnictwo C&T z Torunia stworzyło fantastyczną serię klasyków horroru i opowieści niesamowitej pod nazwą "Biblioteka Grozy". H. P. Lovecraft, B. Stoker, J. S. Le Fanu i wielu innych wspaniałych autorów dotychczas pojawiło się w tej kolekcji. Szalupy z "Glen Carrig" to pierwsze polskie tłumaczenie (Tomasz S. Gałązka), które zostało wydane w formie papierowej.

OKŁADKI KSIĄŻKOWE

W mojej pracy projektowej wykorzystuję tradycyjną technikę rysunkową łączoną z grafiką cyfrową. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz okładki do e-booka, książki w miękkiej i twardej oprawie,  czy projektu z obwolutą, proponuję moje profesjonalne umiejętności, aby uczynić okładkę najbardziej efektowną i oddającą klimat Twojej książki.