Przyszła na Sarnath zagłada

KU NIEZNANEMU ŚNIĄCA SIĘ WĘDRÓWKA.

Po "Zgrozie w Dunwich" drugi tom opowiadań Howarda Phillipsa Lovecrafta od wydawnictwa Vesper. "Przyszła na Sarnath zagłada" poza klasycznymi utworami grozy eksploruje również bardziej fantastyczne i oniryczne rejony twórczości Samotnika z Providence, uzupełnione słynnym esejem "Nadprzyrodzona groza w literaturze".

"Gdzie ongi wniosiły się wysokie na trzysta łokci mury oraz jeszcze wyższe wieże, teraz rozpościerał się jedynie brzeg bagnisty, gdzie zaś ongi mieszkało pięćdziesiąt milionów ludzi, pełzał tylko wstrętny zielony jaszczur wodny. Nie ocalały nawet kopalnie cennych metali, albowie przyszła na Sarnath zagłada".

MNIEJ OCZYWISTY LOVECRAFT

Wszystkie 12 ilustracji formatu B2 powstało przy użyciu cienkopisu w ciągu trzech miesięcy - radość z pracy nie pozwalała mi zerkać na zegarek i niejednokrotnie zapominałem się, rysując po dwanaście godzin dziennie. Szukając pomysłów, chciałem oddać mniej oczywistą stronę prozy Lovecrafta - mniej macek i potworności, a więcej symbolizmu, okultyzmu i mistycyzmu. Starałem się też wychwycić i przedstawić samą esencję i klimat opowiadania, niż zilustrować faktyczne sceny.

PIERWSZE POLSKIE TŁUMACZENIE

W przekładzie prozy Lovecrafta w wykonaniu Macieja Płazy zakochałem się po pierwszym tomie Wydawnictwa Vesper - Zgrozie w Dunwich. Maciejowi udało się na nowo spojrzeć na trudny w odbiorze, barokowy wręcz język jego opowiadań, oddając jego pełne bogactwo, poetyckość i po raz pierwszy w wypadku polskich tłumaczeń HPL-a - oddając piękno archaicznego tonu jego języka.

COVER ARTS

In my design work, I specialize in traditional illustration art and incorporating digital painting into the process as well. Whether you need an e-book, paperback, dust jacket or hardcover design, I'm offering you my professional skills in order to make the cover art the most effective for your book.