LØVTE – It is not a lack of love, but a lack of communication

MELODYJNY CRUST BLACK METAL.

"LØVTE is music you can actually dance and mosh to, hug and squeze your partner to, kiss or pogo your partner with and drink wine to", czyli DIY z Poznania.

Projekt „LØVTE” został doceniony w konkursie na najlepszą oprawę gaficzną:

  • Cover Awarts (Decybele Dizajnu)  – drugi etap konkursu Cover awArts 2017, w którym decyduje jury projektowe.

MANIFEST MINIMALIZMU

Publikacja jest hołdem w stronę minimalizmu w czystej formie, jak również graficznym wyrazem syntezy modernizmu i tradycyjnych technik, co doskonale odzwierciedla ducha samej już muzyki, jako jej wizualne dopełnienie. Na pierwszy rzut oka jest to kolejna minimalistyczna okładka, której w czasach digitalizacji nie w sposób będzie rozróżnić. Tłoczony napis LØVTE dostrzega się na błyszczącym froncie, dopiero biorąc pudełko do ręki. Rozłożone opakowanie ujawnia bogate wnętrze gotyckiej katedry. Na bocznych skrzydłach digipacka znajdują się symetryczne transepty z charakterystycznymi łukami, a pod przezroczystą plastikową tacką, na której mocuje się płytę CD z nadrukowaną rozetą, znajduje się ołtarz zdobiony kluczem i gałązką szakłakową. Średniowieczna symbolika zniewolona przez białe, modernistyczne ściany pozostawia szerokie pole do interpretacji i tym samym dopełnia przekaz muzyki DIY. Treść muzyczna koresponduje tak ze złożonością konstrukcji katedry, jak z misternością samej techniki, co podkreśla spójność publikacji w ujęciu muzyczno-wizualnym.

OKŁADKI PŁYT

Projekt okładki albumu CD/LP powinien znajdować się na liście priorytetów zespołów muzycznych. W ten sposób ludzie rozróżniają krążki na swoich półkach. Sam jestem wzrokowcem i zawsze kojarzę wykonawców z oprawą graficzna na ich albumach. Nie zawsze pamiętam tytuł, jednak takich rzeczy jak koncept, kolor, układ, typografia czy ilustracje nie zapominam.