ELDER TERRORS

Dzięki współpracy z MEDICINE everyday therapy udało się zrealizować pomysł, który bardzo długo siedział w mojej głowie. Kolekcja “Elder Terrors” to, krótko mówiąc, pomorskie strachy. Takie, o których mówiło się sto, sto pięćdziesiąt lat temu, przy opowiadaniu których ludziom włos jeżył się na głowie. Są to często zapomniane lub mało znane legendy i podania o czarownicach, dzikich łowach, olbrzymach, duchach i demonach pochodzące w większości z obszaru między Lęborkiem a Koszalinem, zbierane przed ponad wiekiem wśród najstarszych mieszkańców tamtejszych okolic.
LEGENDY

KLIMATYCNZA PLAYLISTA

Podczas mozolnego tuszowania lubię posłuchać czegoś dodatkowo podbijającego klimat projektu, nad którym pracuję. Zwykle są to soundtracki naszych ulubionych filmów, gier i dużo niepokojąco przyjemnie brzmiących kapel. Tak samo było w przypadku kolekcji Elder Terrors dla MEDICINE everyday therapy, a że czasu nad stołem kreślarskim spędziłem naprawdę sporo to i playlista jest pokaźna. Mimo, że moim TOP AD 2017 jest William Ryan Fritch, to jeśli znacie coś w podobnych klimatach, z chęcią przesłucham każdą polecajkę!MAPA LEGEND

Jeśli kogoś interesuje gdzie szukać miejsc z legend, które przedstawiłem w kolekcji, oto interaktywna mapka. A że Pomorze to bardzo malownicza kraina, polecam je na letnie wyprawy rowerowe ku przygodzie. Wiele zaznaczonych miejsc leży z dala od głównych dróg i podróżując wiejskimi i polnymi drogami zdarza się nie spotkać żywej duszy (szczególnie tej zmotoryzowanej).