Czarny bóg

MOJA POWIEŚĆ GROZY.

Rok 1947, Smołdzino niedaleko Słupska. W dusznej, kształtującej się na nowo rzeczywistości powojennej wioski Ziem Odzyskanych wciąż drzemią dawne, niesprecyzowane strachy. Opierają się na nieznanej sile, której kolejne pokolenia miejscowych – Słowińców, Niemców czy Polaków – nadają imiona, nazwy i atrybuty bytów znanych z własnych tradycji czy legend, jest to jednak nieudolna próba oswojenia, ubrania grozy w określoną formę mającą wyznaczone granice, których ta jednakże nie ma.

Dla świeżo przybyłego porucznika Milicji Obywatelskiej Adama Kellera to właśnie ta nieznana siła, emanująca swą obecność wśród ponurych zakamarków pradawnej wioski, staje się pierwszoplanowym problemem. Świat rzeczywisty powoli się kruszy, a wraz z nim – samotny główny bohater, świadomy istnienia nienazwanej siły, jak i tego że w starciu z nią nie ma najmniejszych szans. Cytując H. P. Lovecrafta, „najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym” i to najlepiej definiuje atmosferę "Czarnego boga".

POMORSKIE INSPIRACJE

Na ilustracji okładkowej umieściłem ptaka kojarzonego ze sferą duchową człowieka. Wg. legend sama jego nazwa nawiązuje do jednego z określeń duchów zmarłych i zarazem miejsca ich pobytu. Dodatkowo pod nazwą trans-syberia skomponowałem ambientowe brzmienie oddające klimat powieści. (Do posłuchania poniżej.)

DZIADKOWE OPOWIEŚCI

Historię Smołdzina zacząłem poznawać dzięki mojemu dziadku, który przyjechał tu jako mały chłopiec. Wiele z atmosfery i wyglądu Smołdzina Anno domini 1947 wziąłem bezpośrednio z opowieści dziadka. Od niego też pierwszy raz usłyszałem przedwojenną nazwę Smołdzina – Schmolsin. Potem było ślęczenie w bibliotekach, poszukiwanie wszelkich zdjęć – pocztówek i zwykłych fotografii, słowem wszystkiego, co tyczyło się dawnego Smołdzina.

OKŁADKI KSIĄŻKOWE

W mojej pracy projektowej wykorzystuję tradycyjną technikę rysunkową łączoną z grafiką cyfrową. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz okładki do e-booka, książki w miękkiej i twardej oprawie, czy projektu z obwolutą, proponuję moje profesjonalne umiejętności, aby uczynić okładkę najbardziej efektowną i oddającą klimat Twojej książki.